To się działo vol. 3

Minęło trochę więcej czasu od ukazania się poprzedniego odcinka, przez ten czas było sporo inspirujących mnie wiadomości, natomiast z czasem było gorzej – w związku z tym, że chwila jest, to najwyższy czas by naskrobać kolejne “To się działo”. A przeczytacie w nim m.in. o nowym logo policji, o tym, że zakupy w Niemczech są tańsze niż w Polsce, o pijanym cyganie –  amatorze rajdów samochodowych, nowych planach UE, które pozwoli na zdalne wyłączanie urządzeń elektrycznych w szczytach poboru mocy, fiaska pomysłu zdrowej żywności w McDonald’s i o deficytowych nowych stadionach na EURO 2012. Te i kilka innych wiadomości, które zapewne Was zaciekawią – już dzisiaj do wglądu :-)

Policja będzie miała nowe logo. Lepsze, przyjazne użytkownikom, i w ogóle takie słitaśne i nowoczesne. Poszła informacja, że rebranding będzie kosztował miliard złotych, ludzie się oburzyli. Po kilku dniach otrzymaliśmy odpowiedź od rzecznika MSW, że te pieniądze to nie tylko rebranding marki, ale także remonty komisariatów i w ogóle. Nie podał jednak dokładnych kosztów ile będzie polskiego podatnika kosztować zmiana marki – podejrzewam, że całkiem sporo…

Reporter najpoczytniejszej polskiej gazety, czyli Faktu zrobił zakupy w Polsce i w Niemczech. Te same. Zgadnijcie, gdzie wyszło taniej. Oczywiście, że w Niemczech… I to w przeliczeniu na złotówki około 70zł. Nie muszę przypominać Wam, że zarabiamy “trochę” mniej niż Niemcy. Raj Tuska…

We Wrocławiu pijany cygan spowodował wypadek. Wiedzeni bezinteresowną rasową miłością współplemieńcy nie chcieli wydać go policji, urządzając spektakularną awanturę. Zablokowali dostęp do pijanego cygana, dopiero interwencja posiłków pomogła w ujęciu sprawcy. Czynności wobec osób utrudniających postępowanie nie podjęto, gdyż … nie mieli dowodów osobistych. Państwo prawa.

Czy Unia będzie wyłączać zdalnie urządzenia elektryczne w domu? Niemożliwe? A jednak – coś się dzieje w tym kierunku. Wszystko dzięki systemowi inteligentnemu sterowaniu w celu zmniejszenia opłat za energię. Niby udoskonalenie, a jednak kolejne niewidzialne kajdany. System pozwoli producentom na zdalne wyłączanie pralek, lodówek i innych urządzeń w szczycie poboru energii. Chronić nas mogą przed tym tylko i wyłącznie zasilacze awaryjne, dzięki którym ani żywność się nie zepsuje, ani nie stracimy danych np. z komputera. Ciekawe na czyje zlecenie powstaje ten projekt?

Ostatnimi czasy sieć McDonald’s, zgruzowana wiadomościami o otyłości Amerykanów podjęła ostre kroki w celu poprawy kondycji zdrowotnej mieszkańców USA. Wprowadzono do menu sałatki owocowe czy sałatki z orzechami. Nikt ich jednak nie kupuje, więc zdecydowano się wycofać je z oferty. “Są inne sposoby promowania zdrowej żywności. Część nowych McWrap ma w środku pomidory, ogórki czy sałatę” – powiedział Don Thompson, dyrektor generalny McDonald’s. Na zdrowie :)

Weszła w życie ustawa o środkach przymusu bezpośredniego. Rozszerza ona kompetencje dla wojska dając możliwość, nazwijmy to dosadnie “pacyfikacji”, gdyby siły policji okazały się niewystarczające. Może się to dziać na podstawie postanowienia prezydenta na wniosek rządu, bądź na mocy postanowienia ministra spraw wewnętrznych lub ministra obrony narodowej. Ustawa wprowadza nowe środki przymusu bezpośredniego, w tym m.in.: materiały wybuchowe, granaty hukowo-błyskowe, petardy. Zamiast prowadnic stosowane będą kajdanki. Nie będzie używana także broń gazowa, blokady stawu kolanowego czy zasłony na twarz. Nowe prawo zezwala na wystrzeliwanie z wyrzutni siatki obezwładniającej, która może być zastosowana na imprezach masowych, w tym na meczach i podczas demonstracji. Po co to wszystko? Oczywiście, dla naszego bezpieczeństwa. Widząc sytuację w innych krajach, gdzie ulica ruszyła do walki o godniejsze życie, mając dosyć polityki banksterów i skorumpowanych polityków, takie działanie jest oczywiste. Boją się nas.

Nie milkną echa koncertu Madonny w naszym kraju. Kilka baniek z naszych pieniędzy zostało zdefraudowanych na imprezę artystyczną, która odbyła się na Stadionie Narodowym, co potwierdziła Najwyższa Izba Kontroli. Ministra Mucha dalej trwa na posterunku. Czekamy na kolejne wpadki.

Kilka dni temu, 6 czerwca,  90 urodziny obchodził Papcio Chmiel – uczestnik Powstania Warszawskiego oraz autor komiksów mojego dzieciństwa opowiadającym o drodze do uczłowieczenia Tytusa de Zoo. Sto lat Papcio!

W tym roku, trzy nowe stadiony wybudowane na Euro 2012 – w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu przyniosą łącznie 44mln złotych straty. Tylko stadion w Poznaniu nie jest deficytowy. Wicepremier Janusz Piechociński powiedział, że błędem była ich budowa. Ciekawe kiedy wjadą buldożery, przecież nie można w nieskończoność wykładać pieniędzy na coś deficytowego…

“Polska stanowi wzór do naśladowania dla Rumunii” – powiedział rumuński premier Victor Ponta w Warszawie. Głównie chodzi o sposób promowania przez Polskę modelu rozwoju gospodarczego i politycznego. Ja pierdolę, brak mi komentarza.

ceny-real