To się działo vol. 2

O próbie uniknięcia skandalu związanego z rasistowskimi tekstami muzyków grupy Bracia Figo – Fagot na poznańskich Juwenaliach, homofobicznym Polonezie na studniówkach, greckiej promocji na jazdę autostradami, nowej pracy Mai Rostowskiej, córki ministra finansów RP, zablokowaniu parady pederastów w Gruzji, kartach zniżkowych dla homoseksualistów w Łodzi, a także dobrych wynikach partii nacjonalistycznych w przyspieszonych wyborach w Bułgarii przeczytacie w drugiej części przeglądu tygodnia “To się działo”.Kilku poznańskich wykładowców zaprotestowało przeciwko koncertowi zespołu Bracia Figo-Fagot, grającej muzykę disco polo. Zespół, który swoimi skocznymi przebojami zasłynął wśród młodych ludzi, posądzony został o rasizm, ze względu na słowa tekstu piosenki “Małgoś”, m.in. “każdy cygan to złodziej“. Studenci zaprotestowali przeciwko protestowi. No bo jak można karać za prawdę? :-)

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaakceptowało nowy podręcznik, którego współautorami są członkowie Kampanii Przeciw Homofobii. Nazwa tej ostatniej organizacji gwarantuje niezły ubaw, mowa tam między innymi o dyskryminacji pederastów poprzez … tańczenie Poloneza. No bo przecież trzeba go tańczyć z osobą płci przeciwnej. Jak wiadomo, trzeba walczyć z wszelkiego rodzaju wykluczeniami… Ja zastanawiam się co za mędrzec w MEN zgodził się, aby takie bzdury uczyły się nasze dzieci. To najwyższy czas powiedzieć stanowcze nie nachalnej homopropagandzie zanim będzie za późno!

3 maja greccy nacjonaliści z organizacji Złoty Świt dokonali przejęcia 12 bramek poboru opłat na autostradach. Bramki przez cały dzień były otwarte, umożliwiając Grekom darmową podróż na święta. Wszystko to w związku z drastyczną podwyżką cen opłat za przejazd drogami. W Polsce też najtaniej nie jest – ciekawe która organizacja byłaby w stanie zorganizować taki trochę przestępczy happening rodakom :)

Jak ciężko o pracę w Polsce w dzisiejszych czasach wiedzą wszyscy. No, prawie wszyscy. Takiej 23-letniej Mayi Rostowskiej, córca ministra finansów się udało. Pierwsza praca, i od razu z przytupem. Została tłumaczką Radka Sikorskiego, głównie chodzi o tłumaczenie jego wystąpień na język angielski. Maya nie wygrała konkursu na to stanowisko – bo nie było konieczne jego organizowanie. A MSZ zaprzecza, że tatko Vincent pomógł córci załatwić robotę u kolegi. Nepotyzmem wali po oczach, ale głupi lud i tak to kupi.

Czy Kościół Katolicki popiera homoseksualizm? Nie, bo jest on w sprzeczności z Pismem Świętym. Niestety teraźniejsi przywódcy KK są dziwnie ulegli w stosunku do homopropagandy, starając się nie urazić nikogo, a tym bardziej być posądzonym o jakiekolwiek sympatie polityczne. Kościół prawosławny nie ma z tym problemu. W Gruzji zorganizowana została manifestacja przeciwko marszowi zboczeńców. Na jej czele stanęli prawosławni mnisi i kapłani, za sobą mając przeszło 30 tysięcy rodaków. Pozostaje tylko pozazdrościć trwania przy swoich przekonaniach, którego w Kościele Katolickim nie ma.

Łódzka organizacja Fabryka Równości wypuściła karty zniżkowe dla pederastów. Dzięki temu mogą taniej zjeść, korzystać z usług fryzjerskich i kosmetycznych oraz zrobić zakupy w sex-shopach. Ciekawe kiedy wypuszczone zostaną karty rabatowe dla heteroseksualistów… :)

W Bułgarii doszło do przedterminowych wyborów. Nacjonalistyczna Partia Ataka (Atak) kierowana przez Wolena Siderowa przekroczyła w nich próg wyborczy, i zdobyła 7,6% głosów. Inna z partii nacjonalistycznych, Narodowy Front Ocalenia Bułgarii nie uzyskał wymaganego poparcia, zyskując 3,69%. Wygrała partia centroprawicowa. Ciekawie wygląda opozycja – lewica, mniejszość turecka i nacjonaliści. Będzie gorąco :-)