Po IV Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę

Wczoraj odbyła się IV Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. Pielgrzymka ta, mimo swojego modernistycznego charakteru, organizowana przez ks. Jarosława Wąsowicza na stałe wpisała się w kalendarz, który powinien mieć każdy kibic. To nie tylko msza święta – ale także możliwość dyskusji, prezentacji swoich poglądów, dyskusji oraz spotkania ze znajomymi z całej Polski.
Jako, że rzecznik prasowy Stowarzyszenia Kibiców Wieczny Raków nie mógł uczestniczyć w pielgrzymce, to mnie przypadło przedstawienie społecznych i patriotycznych dokonań SKWR przed dużą rzeszą ludzi. Nie powiem, że się nie denerwowałem, wyszło moim zdaniem średnio – chyba wyszedłem z wprawy w takich klockach. Trzeba ćwiczyć :]
Jako, że znam sporo dziennikarzy, poproszono mnie o komentarze do różnych gazet i portali. Gazeta Wyborcza w osobie Marka Mamonia nie zapytała – a i tak w artykule wspomnianej ukazały się słowa, których nigdy nie powiedziałem. Poziom dziennikarstwa w wykonaniu lokalnego oddziału GW jest żenujący.
Poproszono mnie także do wypowiedzenia paru słów do kamery, niestety materiał ze mną nie poszedł do głównego wydania Wiadomości w TVP1 (w sumie się nie dziwię, bo podszedłem do tego trochę z humorem), ale na osłodę pozostało wydanie Aktualności na TVP3 Katowice, które to poniżej prezentuję.